info@saddlebred.co.za  
Board Members of the Saddlebred Society of SA

Board Members of the Saddlebred Society of SA


PRESIDENT

Mr Gert Koch - 083 566 7157
gert@heymanskole.co.za

VICE-PRESIDENT

Mr Francois Dercksen - 082 555 1701
francois@dercksen.co.za

 


BREEDER MEMBERS ON THE BOARD

NK - Wim van Bergen - 082 809 7876
NGSU - Retief Rossouw - 082 572 6079
FS - Frank Hunt - 082 401 0155
WP - JP Hugo - 082 577 0048
OP - Elsa Conradie Featherstone - 082 306 6385

 

EASTERN PROVINCE SUB UNION

Chairman:
Koekie de Villiers
082 801 5019
studcor@eastcape.net
Secretary:
Karen van Graan
082 851 1798
vangraankaren@gmail.com

 

FREE STATE SUB UNION

Chairman:
De Wet Human 
082 800 1430
dviking@mweb.co.za
Secretary:
Italine van der Walt
082 625 3636
italine@fshs.gov.za

 

NORTHERN CAPE SUB UNION

Chairman:
Mr Wim van Bergen
082 807 7876
wimvb@nkld.co.za
Secretary:
Nini van Deventer
082 562 8634
nksaalperdunie@gmail.com

 

NORTHERN GAUTENG SUB UNION

Chairman:
Mr Wim Bester
082 567 5726
wim@bidco.co.za
Secretary:
Tersia Malan
082 462 8547
tersiamalan@vodamail.co.za

 

WESTERN PROVINCE SUB UNION

Chairman:
Mr Nico Olivier
082 881 9119
nico-olivier@exactafrica.com
Secretary:
Amanda Williams
079 525 3196
amanda@oshpharm.com

 


 

JUDGES ASSOCIATION

Mr CJ du Plessis - 082 820 0162
cjduplessis@karoocs.co.za

OFFICIALS ASSOCIATION

Mr Marius van Rooyen - 084 958 6015
mariusvanrooyen.gws@gmail.com

PROFESSIONAL TRAINERS ASSOCIATION

Mr Junior Hugo - 082 575 5552
jph@paarlonline.co.za

AMATEUR REPRESENTATIVE

Dr George Aldrich - 082 494 5713
galdrich@oranjemed.co.za

SADDLE SEAT SOUTH AFRICA

Mrs Amanda Williams - 079 525 3196
amanda@oshpharm.com

 


 

HORSE CARE - PER SUB UNION - CONTACT NUMBERS

EASTERN PROVINCE SUB UNION
Koekie de Villiers - 082 801 5019
Elsa Conradie Featherstone - 082 306 6385

FREE STATE SUB UNION
De Wet Human - 073 005 5305
Attie Koen - 083 310 9254

NORTHERN CAPE SUB UNION
Wim van Bergen - 082 809 7876
Poy Coetzee - 082 550 5130

NORTHERN GAUTENG SUB UNION
Dr Ockert Botha - 082 922 6355
Wim Bester - 082 567 5726

WESTERN PROVINCE SUB UNION
Kobus Gerber - 082 452 4031
JP Hugo - 082 577 0048

 

KOMITEE-VOORSITTERS 2018/2019

Rasbevorderingskomitee:  
Voorsitter: Johann Swanepoel
1 lid uit elke subunie vorm komitee

NK - Wim van Bergen - 082 809 7876
NGSU - Retief Rossouw - 082 572 6079
FS - Frank Hunt - 082 401 0155
WP - JP Hugo - 082 577 0048
OP - Elsa Conradie Featherstone - 082 306 6385

Dwelmkomitee:   
Voorsitter: Aubrey Richardson   

Tugkomitee:    
Voorsitter: Francois Dercksen

Welsyn/Beskermings-komitee:
Voorsitters van sub-unies

“Equine Health Advisor”:     
Voorsitters van sub-unies    

Regsverteenwoordiger:  
Graeme Falck  


SUB-KOMITEE AANSTELLINGS 2018/2019

Uitvoerende-Komitee
Gert Koch
Dries Moolman
Francois Dercksen
JP Hugo
CJ du Plessis
Chris Els - Sekretariaat 

Dwelmkomitee
Aubrey Richardson
Graeme Falck
Dr Eline Troskie - Amptelike veearts
 
Tugkomitee
Francois Dercksen - Komitee sal aangestel word per saak
   
Stalle & Terrein-Komitee
Dr George Aldrich
Attie Koen
De Wet Human

Staltoedeling-Komitee
Dr George Aldrich
Attie Koen

Borge-Komitee (ook Bemarking, Promosie, en SuperSport)
Amanda Williams
Stephan Loock
Gert Koch
Dries Moolman
  
Gazebo-Komitee
Amanda Williams (Sameroeper)
Dr George Aldrich
Gert Koch

Skou-Komitee
Dr George Aldrich (Sameroeper)
Johann Swanepoel
Amanda Williams
Koekie de Villiers
Attie Koen
Gert Koch
Francois Dercksen
JP Hugo
Wim Bester
Wim van Bergen

Veearts-Komitee
Veeartse

NSPCA-Komitee / Dierewelsyn-Komitee
Koekie de Villiers (Sameroeper)
Sumeri Botha

Media-Komitee  
Aubrey Richardson - Facebook (Sameroeper)
Ian Maritz - Webblad
Amanda Williams

Reëlboek-Komitee
Johann Swanepoel (Sameroeper)
Marius van Rooyen
Dr George Aldrich
CJ du Plessis
Graeme Falck
JP Hugo
Koekie de Villiers
Aubrey Richardson
Francois Dercksen

Skouprogram-Komitee
Francois Dercksen (Sameroeper)
JP Hugo

*Rapporteer aan Skoukomitee
 Skoukomitee sirkuleer na Telerskomitee
 Skoukomitee gee terugvoer aan Raad